Modern Aile Değil , Eğitimli Aile..!
Muhammed Üveys Anıl

Muhammed Üveys Anıl

Muhammed Üveys Anıl

Modern Aile Değil , Eğitimli Aile..!

02 Mayıs 2022 - 23:12 - Güncelleme: 03 Mayıs 2022 - 14:07

Aile içi eğitimi günlük hayatta hemen hemen her yerde duyarız bir şekilde karşımıza çıkar ve genelimizin bir kulaktan girip diğerinden çıkar.

Bence hayattaki en önemli eğitim olan aile içi eğitimi fazlasıyla basite alıyoruz.peki neden?

Tabiki batıdan gelen bazı inanışlar , alışkanlıklar ve özentilerden kaynaklı..

Çağdaş bir aileyiz ,  modern bir aileyiz biz gibi gibi saçma sapan  bir çok sebep var.

Ve şuanki günümüz teknolojisinin, alışkanlıklarının , ortamların yaşam standartlarının geçmiş ile aradaki farkı çok fazla fakat unuttuğumuz birşey var oda geçmişte de olsa şimdide olsa gelecektede olsa sonuçta insanlar hep aynı yeni doğan yetişen büyüme döneminde olan çocukları neden serbest bırakılır neden kızılmaz anlamış değilim birde bu çıktı yok efendim ters teper kaçar gider gibi sebeplerden dolayı bilmiyorum farkında mısınız çok çocuk kaybedildi ve kaybedilmeye devam ediyor. Aile içi eğitim bebek yaşlarında başlar, bir çocuğun yabancıların yanında üzerini değişmek bile o çocuğun bilinç altında kalır. Aile eğitimini tam verememiş hatta vermeye bile çalışılmamış çocukları büyük gençleri görüyoruz ve en acısıda şu ki bu herkese normal geliyor kardeşim bu normal değil uyanın artık. Akşama kadar sosyal medya, telefon, bilgisayar, arkadaş ortamı, dışarıda yemek yemek vs. vs. bunlar hangi köyün adeti..

Elbette onlarda telefon kullanabilir dışarıda yemek yiyebilir ama sanki çok fazla serbest kalındı sanki..Bir çok saçma sapan bahane ile çocuklarımız kaybediliyor.. Başımı ağrımasın da nerde yemek istiyorsa parasını vereyim yesin hangi telefonu kullanıyorsa kullansın uğraşamam gibi baştan savmalar işte geleceğin gençlerini mahvediyor mahvetmeye  devam edecek her geçen gün iyice kötüye gidiyoruz ama herkese normal geliyor. Sahsi kanaatim şudur ki şüphesiz aile evde eğitimi verecek öğretmenler okulda öğretimi yapacak. Aile içi eğitimden kaçmayın kaçınmayın elinizden geldiğince çocuklarınıza ilgi gösterin eğitin şundan emin olun herkes ektiğini biçecek eğitimsiz bir çocuktan guzel bir genç veya güzel huylar bekleyemezsiniz.

Her Aile Ektiğini Biçecek..

Çok geç olmadan çocuklarımızı ve gençlerimizi kaybetmeyelim...

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar