Ömer Döngeloğlu: "Müslüman insanlar yuva yıkan kanunlar...

Ömer Döngeloğlu: "Müslüman insanlar yuva yıkan kanunlar çıkarıyor"

Coronavirus nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden İlahiyatçı-Yazar Ömer Dögeloğlu, konuk olduğu son programda aileyi yıkan yasalara işaret etmiş ve “Müslüman insanlar aileyi yıkan yasalar çıkartıyorlar.” diyerek tepki göstermişti.

06 Mayıs 2020 - 18:03 - Güncelleme: 06 Mayıs 2020 - 23:15

Coronavirus salgını nedeniyle Hakk’a yürüyen İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun son konuşmasında da büyük tepki çeken aileyi yıkan yasalara dikkat çekmişti. Bekir Develi'nin Youtube kanalı Peynir Gemisine konuk olan Döngeloğlu, "Müslüman insanlar aileyi yıkan yasalar çıkartıyorlar. Buna da yasa kanuni düzenleme diyorlar” demişti.

“Kabe'nin boş olduğunu görünce ağladım”

20 Mart 2020'de katıldığı programda, “Kendi günahlarımızdan ve hatalarımızdan ders çıkarmalıyız.” diyen Döngeloğlu, “Dünya'nın bu kadar zulmü bu kadar haksızlığı kaldıracağını düşünmüyordum. Biz şimdi Coronavirus için tedbir alıyoruz. Peki, 9 ay sonra yeni bir felaketle karşılaşmayacağımız ne malum? Bakın camiler kapalı. Biz eğer camiye az gidiyorsak artık bundan sonra daha çok gitmeliyiz. Kabe'nin boş olduğu görüntüleri görünce ağladım.” ifadelerini kullanmıştı.

Müslüman insanlar yuva yıkan kanunlar çıkarıyorlar”

Konuşmasının devamında Coronavirus salgını ile işlenen günahlar arasındaki bağlantıya işaret eden Döngeloğlu şöyle devam etmişti:

“Bu salgın hastalıklar sadece bedeni çürüten hastalıklar değil. Biz bu salgının bizim başlattığımız salgınların bir sonucu olarak görmemiz lazım. Bizde namazsızlık salgını vardı. Bizde adam ayırma salgını vardı. Bizde merhametsizlik salgını vardı. Bizde zalime karşı susma salgını vardı. Müslüman insanlar yuva yıkan kanunlar çıkarıyorlar. Müslüman insanlar aileyi mahvediyorlar. Kadını-erkeği mahvediyorlar buna da kanuni düzenleme diyorlar. Tabi ki Allah buna sabretmeyecek.”

“Söylenmesi gerekeni söylemek bir vecibedir”

“Biz tövbe edersek Allah bize merhamet eder.” diyen Döngeloğlu, "Söylenmesi gerekeni söylemek bir vecibedir. Söylememek bir zillettir. Söylemeyip kar mı ediyoruz?” şeklinde konuşmuştu. (İLKHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyin hastalıkları ilacını Türkiye'de bulacak
Beyin hastalıkları ilacını Türkiye'de bulacak
TMO Kuru Kayısı Alım Fiyatını Açıklandı
TMO Kuru Kayısı Alım Fiyatını Açıklandı