Malatya Valiliğinden kamu kurumlarına basına açıklama yapma izni

Malatya Valiliğinden kamu kurumlarına basına açıklama yapma izni

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 13 ilçe kaymakamlığına gönderdiği yazıda; kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinin yazılı izne tabi olmaksızın kamuoyuna duyurabileceklerini bildirdi.

22 Haziran 2022 - 22:49

Valilik’ten yapılan açıklamada; asayiş, güvenlik, eğitim, sağlık, tarım, çevre ve diğer konularla ilgili yapılan hizmetlerin kaymakamlıklar ile kamu kurum müdür ve amirlerinin yazılı izine tabi olmaksızın basına bilgi ve demeç vermelerinin Valilik Makamınca uygun görüldüğü belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere Devlet Memurlarının basına bilgi ve demeç vermesiyle ilgili hususlar 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 15’nci maddesinde belirtilmiştir. Yerel ve yaygın medya temsilcilerinin görevini yerine getirirken kamu kurumları tarafından haber alma konusunda gerekli kolaylığın sağlanması için; İlimizdeki kamu kurumları tarafından yapılan çalışmalar ve görevlerinin ifası sırasında sunmuş olduğu hizmetler, hizmetlerin sunumunda vatandaşımıza getirilen kolaylıklar, öneriler, asayiş, güvenlik, eğitim, sağlık, tarım, çevre ve diğer konularla ilgili genel duyurularda; Kaymakamlarımız ile kamu kurum müdür ve amirlerinin yazılı izine tabi olmaksızın basına bilgi ve demeç vermeleri Valilik Makamınca uygun görülmüştür.” denildi. (İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi!
Malatya’da çeşitli suçlardan 8 kişi tutuklandı
Malatya’da çeşitli suçlardan 8 kişi tutuklandı