Kabızlığı hemen kesiyor!
  • Reklam

Kabızlığı hemen kesiyor!

Kabızlık herkesin zaman zaman başına gelen bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Çoğu zaman dengesiz ve düzensiz beslenmeden kaynaklanırken bazı dönemlerde normal şartlarda faydalı olan besinlerin fazla tüketilmesi ile de oluştuğu gözlenir. Kabızlık sindirim sisteminin yavaşlamasına neden olarak kilo vermeyi de engelleyen bir hastalıktır. Çörekotu yoğurt ve zeytinyağı ile yapılacak kür kabızlığı anında kesecektir.

21 Ocak 2021 - 08:39

Kabız rahatsızlığı hemen herkesin başına gelebilen, genel anlamıyla dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu oluşan bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Özellikle sürekli fast food tarzı katı yiyeceklerle beslenen kişilerde daha sık görülür. Çörekotu, zeytinyağı ve yoğurt  ile yapılacak karışım kabızlığı hemen kesecek daha sağlıklı bir sindirim sistemi sağlayacaktır. Özellikle çörekotu  sindirim sistemi üzerine inanılmaz etkileri olan bir besindir. Ayrıca kilo verme çabasında olan kişilerde çörekotunu sık sık tüketerek sindirim sistemini hızlandırabilir. Yoğurt ise hayvansal gıda olmasından dolayı tokluk hissi verecektir. Ayrıca içerisinde bulunan probiyotik bakteriler sayesinde sindirim sisteminde olumlu etkilere yol açıyor. Bu kürün ne kadar etkili olacağı tamamen düzenli kullanıma bağlıdır. Düzenli kullanıldığı takdirde etkileri net olarak görülür. Ayrıca bu kürü kullanırken yenilen içilen diğer gıdalara da dikkat edilmeli mümkün olduğunca sıvı ve sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterilmelidir.
Kabızlığı kesen mucizevi tarif

Malzemeler

3 yemek kaşığı ev yoğurdu
3 çay kaşığı çörekotu
1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

İlk olarak 3 çay kaşığı çörekotu havanda dövülerek ezilir. Burada çörekotunu ezmek şart değildir zira ezmeden de yapabilirsiniz ancak ezildiği takdirde daha hızlı verim alacağınız da kesindir. Sonrasında ayrı bir kaba 3 yemek kaşığı yoğurdu alın. Ardından havanda ezdiğiniz çörekotu ve zeytinyağını da ekleyerek bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Elde edilen karışımı her öğünden 20 dakika önce kadar tüketerek kabızlığın önüne geçebilirsiniz. Bu karışımı tükettikten sonra üzerine 1 bardak su içmeniz gerekmektedir. Bu karışımı yaklaşık 15 gün kadar düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Ancak 15 günün ardından en az 15 gün kadar ara vermeniz gerekmektedir. 15 günlük bekleme süresinin ardından yine 15 gün kadar uygulayabilirsiniz.

Kaynak: HABER7

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLYURT BELEDİYESİ DEPREM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRDİ
YEŞİLYURT BELEDİYESİ DEPREM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRDİ
​ÖNDER Malatya Şubesinden öğrencilere kaynak kitap desteği geldi
​ÖNDER Malatya Şubesinden öğrencilere kaynak kitap desteği...