Futbolun Patronu Kararını Verdi

Futbolun Patronu Kararını Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir, liglerin oynanıp oynanmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

06 Mayıs 2020 - 16:14

Özdemir, "Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde en az hasarla atlatmaya çalışıyoruz. Sayın cumhurbaşkanımız önderliğinde dünyaya pandemi ile büyük bir ders gösterdik. Yaşanan bu süreçle ilgili futbol da oldukça etkilendi. Türkiye'de ilk ölümlü vaka sonrasında liglerimize ara vermiştik. Bu süreçte bütün adımları attık. TFF olarak futbola dönüş için sağlık kurulumuz çok önemli bir çalışma yaparak protokol hazırladı" dedi.

Kulüplerin harcama limitleri ilgili çalışma yaptıklarını söyleyen Özdemir, "Görünen o ki maçlar seyircisiz oynanacak. Reklamlar da düşüş oluyor. Birçok gelirden mahrum kalınıyor. Yeni şartlar da harcama limitini belirleyip ona göre çalışma yapacağız. Yayıncı kuruluşla sözleşmemiz devam ediyor. Hedefimiz 5 yılı doldurmak olacak. Onlarda gelirlerinde düşüş yaşadılar. Sezon sonuna kadar 584 milyon TL bize yapması gereken ödeme var. Onu da sağlıklı ortam düzeldiğinde ödemeyi yapacaklarını biliyorum" şeklinde konuştu.

Nihat Özdemir, "Bugüne kadar en sağlıklı şekilde liglerimizin tamamlanması için hareket ettik. En az şekilde zararlı çıkılması için elimizden geleni yaptık. Bakanlarımız, kulüplerimiz ve birçok yerle istişare yaptık. En son da sağlık bakanımızla bir görüşme yaptık. Bugün de yönetimimle bir toplantı yaptık ve değerlendirmeler de bulunduk. Tüm şartları göz önünde bulundurarak şartlarımızı çizdik" diye konuştu.

Özdemir, "Şimdilik olmak kaydıyla maçları 12-13-14 Haziran'da başlatacağız. Bu kararı sağlık bakanlığı ve bilim kuruluna göndereceğiz. Müsabakaların hangi şartlarda oynanacağını karar verecekler. Oradan çıkacak kararı, kulüplerimize bildireceğiz. Maçları Temmuz ayında sonlandıracağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: SPOR44.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kültüründen habersiz bir neslin hayata tutunması mümkün değildir”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kültüründen habersiz bir neslin...
BATTALGAZİ SOSYAL TESİSLERİ 1 HAZİRAN’DA HİZMETE BAŞLIYOR
BATTALGAZİ SOSYAL TESİSLERİ 1 HAZİRAN’DA HİZMETE BAŞLIYOR