• Reklam
MTBB Malatya İl Başkanlığında görev değişimi

MTBB Malatya İl Başkanlığında görev değişimi

Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanlığı 3’üncü Olağan İl Genel Kurulunda konuşan Vali Aydın Baruş, maddi kalkınmanın manevi kalkınma ile desteklenemezse dünyanın hiçbir yerine hak ve adaletin götürülemeyeceğine vurgu yaptı.

24 Ağustos 2021 - 09:24

Battalgazi Şehit Günaydın Konferans Salonunda yapılan kongrede MTTB Malatya İl Başkanlığına Hamza Alaman seçildi.


MTTB’nin tarihi, şu anki konumu, misyonu ve hedefleri üzerine konuşan MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel yeni yönetime başarılar diledi.


Programda konuşan Vali Baruş, “Geçmişte yaşanılan sıkıntıları anlamamız idrak etmemiz gerekiyor ki şu an ki bulunduğumuz günlerin şükrünü ifa edelim. İnsan olarak, ailemize karşı, toplumumuza karşı hatta tüm insanlığa karşı sorumluluğumuz var. İnancımız şunu vaaz ediyor ki; dünyada zülüm varsa orada Müslümanın vazifesi var. Hak ve adalet arayışı mücadelesi var. Atalarımız yüz yıllarca bunun mücadelesini verdiler. Maddi kalkınmayı manevi kalkınma ile desteklemezseniz dünyanın hiçbir yerine hak ve adalet götüremezsiniz. Manevi kalkınma için insanlık uğrunda, hak ve adalet uğrunda tahayyüle sahip, tefekküre sahip, idrake sahip gençler yetiştirmemiz lazım.” dedi.


Protokol konuşmalarının ardından Hamza Alaman yapılan oylama ile Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanı oldu.


Programa; Vali Aydın Baruş, MTTB Genel Başkanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Malatya Ak Parti Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.(İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama
MALATYA AMATÖR U18 GENÇLER LİGİ  BAŞLADI
MALATYA AMATÖR U18 GENÇLER LİGİ BAŞLADI