Zirai ilaç satışı yapan firmalara kesilen cezalar iptal edildi

Zirai ilaç satışı yapan firmalara kesilen cezalar iptal edildi

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, zirai ilaç satışı yapan firmalara kesilen cezaların iptali için yaptıkları girişimin sonuç verdiğini ve cezaların silindiğini söyledi.

26 Ağustos 2022 - 20:06

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, haziran ayında Diyarbakır’da düzenlenen Tarım Çalıştayına katılarak Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile yaptığı görüşmede, zirai ilaç satışı yapan firmalara "Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi" ve "Gübre Takip Sitemi" üzerinden kesilen yüklü cezaların affedilmesini talep etmişti.


Bakanlık, 25.08.2022 tarihinde Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, kesilen cezaların iptal edildiği bilgisi verildi.


"Kesilmiş cezaların affedilmesi üyelerimiz adına bizleri memnun etmiştir"


Girişimleri sonucu cezaların iptal olmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Sadıkoğlu, "Zirai ilaç satışı yapan firmalar ‘Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi’ ve ‘Gübre Takip Sitemi’ üzerinden kesilen yüklü miktardaki cezaların ciddi mağduriyetler doğurduğunu, bazı firmaların iş yapamaz hale geldiğini dile getirmişlerdi. Biz de bu konuyu hazırladığımız bir dosya ile Diyarbakır’da yaptığımız özel görüşmede Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye sunarak, kesilmiş cezaların affedilmesini talep etmiştik. Yapılan değerlendirmeler sonrasında cezaların iptal olduğu bilgisi geldi. Girişimlerimizin olumlu sonuçlanması üyelerimiz adına bizleri memnun etmiştir. Sayın Bakanımıza, cezaya maruz kalan üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Battalgazi'de Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Turnuva Düzenlendi
Battalgazi'de Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Turnuva Düzenlendi
Yeşilyurt Çocuk Kitap Festivali Başladı
Yeşilyurt Çocuk Kitap Festivali Başladı