EDEPSİZLİK BAŞÖRTÜ İLE KAPATILMAZ! 2
  • Reklam
Semih Ünal

Semih Ünal

EDEPSİZLİK BAŞÖRTÜ İLE KAPATILMAZ! 2

09 Ağustos 2022 - 11:30 - Güncelleme: 12 Ağustos 2022 - 21:55

Kıymetli kardeşler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allah’ın mağfireti üzerinize olsun. 

Başörtü ile ilgili olan yazımın ikinci kısmını yapmam gerektiğini düşündüğümden, yine bu hafta da bu konuyu ele almam gerektiğini gördüm. “Kadınların meselesini neden bir erkek yazıyor?” diye söylenenler elbet ki olacaklar. El cevap, dile getiren kadınların çok çok azaldığını ve bu konunun aslında erkekleri de ilgilendirdiğinin bilinmesini isterim.

Başörtü, bir üstünlük, ayrıcalıktır. Başörtü, kıdemdir aslında. “Başörtülü kadın” denildiğinde hakiki anlamda bir “kadın” denilebilecek özelliklere sahip kadınlar gelir akla. 

“Başörtülü” diye tabir ettiklerim, başörtülüye yakın, başörtülümsü, yarı örtünüklerden vs bahsetmiyorum. Başını tamamen kapatıpta ön kısımdan dört parmak açıp geri kalan kısmını kapatanlardan, üstü minare altı meyhanelerden bahsetmiyorum. Onlar bu konunun dışında, kendi çaplarında EĞLENEN taraf. Onları konuya dahil edip, konunun maneviyatını ayakaltı etmek istemem.

Dostlar!

Demem o ki, gerçekten başörtü kalmadı artık. Çoğu kadın başörtü taktığını düşünüyor.

Yahu! Takmasa daha iyi! En azından diğer tesettürlülere laf getirtmez. 

Çok samimi olmadığım ama arkadaş olduğum birsi, başörtülüler şöyle, böyle dedikçe ben tam tersini söyleyip savunuyorum. Bir gün yine o aynı arkadaşım bir kaç başörtü takmış kızların yaptığı pis işleri delili ile anlattı. Ben utandım, daha da bir şey diyemedim!

Gerçekten durumumuz çok vahim. İslamiyetin hassasiyetleri ayakaltında! Eskiden tesettürlü ve tesettürsüz varken şimdi, tesettürlü, yarı tesettürlü ve tam tesettürlü var. 

Fazla izahat lisanen kabahattir!

Yahu insaf! İnsaf! El insaf!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar