Amaç için doğru araç
  • Reklam
Eğitim Danışmanı Burak Çalışkan

Eğitim Danışmanı Burak Çalışkan

Amaç için doğru araç

04 Ocak 2022 - 23:05

Sınavlara hazırlık sürecinde vazgeçilmez eğitim mottom; Amaç için doğru araç! 

Sınavlara hazırlık sürecinde ön plana çıkan en önemli unsur hedefinden emin olmaktır. Eğer hedefinden emin değilsen bu yolda kullandığın araçlarda doğru araçlar olmayacaktır. 

Yolun sonunda herhangi bir amaca ulaşmak senin hayallerine veya gerçekliğine bağlı.

Hedeflediğin bölüm X Fakültesi olsun. Sen bu bölümü kazanmak için ne kadar hazırsın? Konu kazanımı, soru tarzı, niceliksel ve niteliksel bakış açısı ile soru çözümlerinin değerlendirilmesi, uzman eğitimcilerden alınan destekler(Branş ve Rehberlik), ders çalışma ortamın, ders çalışma zamanın VS. Sayılacak bir çok başlık var. İşte burda amacına yönelik doğru araçlar kullanmak sana X fakültesini kazanma yolunu açacaktır. Gözünde büyütme kimse senden bir mucize beklemiyor. Doğru enstrümanlarla amacına yönelik bir süreç izlemen seni hayallerine kavusturacak. Kaygılarını her zaman optimal seviye de tut ve fazla ozguvenle yaklaşma her zaman bilgiye aç ol ki yeni şeyler öğrenmen için bir nedenin olsun.

Bir şeyleri başarmak için onun her zaman özüne bakman gerekiyor. Sınavlara hazırlık sürecinin fenomenolojisi de bu Amaç için doğru araç.

Her zaman doğru araçlar kullanman ümidiyle...YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar