Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa saldırılarına Malatya’dan...

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa saldırılarına Malatya'dan tepki

Genç Memur-Sen Malatya İl Başkanı Hüseyin Bayer, Kudüs sokaklarında binlerce Şeyh Ahmet Yasin'in direndiğini, Filistin’in çocuklarının ise Mescid-i Aksa’nın avlusunda kurşunlara gülümsediğini söyledi.

19 Temmuz 2021 - 17:52

Türkiye’deki 81 şehrin artık birer Kudüs meydanı olması gerektiğini kaydeden Hüseyin Bayer, Taşların bağlanıp köpeklerin serbest bırakıldığı mevcut küresel düzenin efendilerine karşı bütün İslam şehirlerinin bir direniş merkezi olması gerektiğini belirtti.

Genç Memur-Sen Malatya İl Teşkilatı, siyonist işgalcilerin, sözde Süleyman Mabedi'nin yıkılışının yıl dönümü olarak kabul ettikleri "Tişa BeAv" günü dolayısıyla Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yaparak dün gruplar halinde Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e yaptıkları saldırılara tepki göstermek amacıyla, yatsı namazının ardından Kernek Karagözlüler Camii bahçesinde basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını okuyan İl Teşkilat Başkanı Hüseyin Bayer, terör rejiminin uzun bir süredir büyük ve sinsi bir planın parçası olarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar düzenlediğine dikkat çekerek, aşama aşama Filistinlileri Mescid-i Aksa’nın etrafından zorla boşalttığı, aşırı sağcı siyonist grupların eliyle Aksa’ya saldırılar düzenlediği ve buna karşı direnen Filistin’in yiğit evlatlarına şiddet uyguladığını söyledi.

Ramazan Bayramı’na saldırılarla ve katliamlarla giren, 100’den fazla kadın ve çocuğun da içinde olduğu 243 Filistinlinin şehit olduğu Harem-i Şerif’in yeni bir saldırı dalgasıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Bayer, şöyle devam etti:

“Sözde Süleyman Mabedi'nin yıkılışının yıl dönümü olarak kabul ettikleri "Tişa BeAv" günü dolayısıyla Mescid-i Aksa'ya baskın çağrıları yapan fanatik siyonistler, dün gruplar halinde Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e saldırdılar. Rejim polisinin desteğini arkasına alarak Mescid-i Aksa'nın avlusuna giren gruplar, avluda ayinler gerçekleştirdiler, saldırgan eylemlerde bulundular. Tapınak Grupları adıyla organize olan bu siyonist oluşumlar doğrudan iktidarın planlarının bir parçası olarak sistematik saldırılar düzenlemektedirler. Ramazan’daki şanlı direniş karşısında hezimet ve zilleti yaşayan terör rejimi o zilletten ders çıkarmamış olacak ki yeni saldırıları çeteler eliyle organize etmektedir. Siyonist terör rejimi, sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı ve Filistin topraklarını işgal etmeye devam etmektedir. Amacı Aksa’yı yıkmak, yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etmektir.”


“Bütün dünya sessizlik içinde”

Bayer, “Kudüs'e nefes aldırmak istemeyen terör devletinin aralıksız saldırıları karşısında bütün dünya alçakça bir sessizlik içinde. BM susuyor! Sözde medeni dünya susuyor! Uluslararası toplum susuyor! Sözüm ona prestijli uluslararası insan hakları örgütleri susuyor! Batı'nın demokrasi ve özgürlük havarileri susuyor. Hepsini anladık da ümmet de susuyor! Namusumuzu kirletip, kutsalımızı çiğniyorlar. Biz sustukça saldırının şiddetini artıyorlar. Ümmetten adam gibi tepkiler yükselmedikçe faşistliklerinin dozunu yükseltiyorlar. Mescid-i Aksa’ya saldırı, ümmetin değerlerine açık bir meydan okumadır. Bu cesareti sessizliğimizden, tepkisizliğimizden alıyorlar. Bin parçaya bölünmüş, kendi içinde birbirine düşman kılınmış bir vaziyette gaflet içinde oyalandığımızı gördükçe daha da pervasızlaşıyorlar. Kudüs de Şeyh Ahmet Yasin gibi bizi şikâyet ediyor Allah’a, sustuğumuz için. Kudüs ümmetin çocuklarının desteğini bekliyor.” dedi.


Açıklamaya, Mehmet Akif İnan’ın Kudüs ile ilgili seslendirdiği ‘Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde, Götür Müslümana selam diyordu, Dayanamıyorum bu ayrılığa, Kucaklasın beni İslâm diyordu’ kıtasını okuyarak devam eden Bayer, “Filistin direniyor, Kudüs direniyor. Kudüs’ün, Gazze’nin, Şeria’nın erkekleri, kadınları, çocukları siyonizme ve işbirlikçilerine karşı ellerinde taşlarla direniyorlar. Kudüs’ün sokaklarında binlerce Şeyh Ahmet Yasin, binlerce Rantisi, binlerce Yahya Ayaş direniyor! Filistin’in kadınları, AVM kuyruklarında bekleyenlere inat Aksa’nın kapılarında nöbet tutuyor! Filistin’in çocukları Aksa’nın avlusunda kurşuna gülümsüyor. Filistin’in adamları Allah’a verdikleri sözü tutmak için yarışıyor. Taşladıkları şeytan elbette bir gün yıkılacak. Çünkü Mescid-i Aksa ümmetin ilk kıblesidir. Çünkü Hazreti Ömer’in yadigarı, Selahaddin’i Eyyubi’nin mührüdür. Çünkü Peygamberlerin mirasıdır.” diye anımsattı.


“Onlar Mescid-i Aksa’yı terk etmiyorlar”


“israil laftan anlamaz. Yalnızca güçten anlar' diyen rahmetli Erbakan Hoca'mızın ‘Bir gün gelecek israile öyle bir tokat atacağız ki; bütün hayatı gözlerinin önünden Gazze Şeridi gibi geçecek.’ duası elbette gerçekleşecektir.” diyen Bayer, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Terör örgütü israil, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Bir gün gelecek ayağa kalkacağız! Direneceğiz! Direniş ateşinin bereketiyle gelecek Aksa’nın da ümmetin de kurtuluşu! İşte o gün bu gündür. Bugün direniş günüdür. Kesintisiz zulme karşı, kesintisiz direniş seferberliği zamanıdır. Filistinli kardeşlerimiz çocuk, kadın demeden direnirken bize düşen onların sesi olmak, onlara moral vermek, dünyayı ayağa kaldırmaktır. Onlar susmuyorlar, biz de kendi şehirlerimizde, ülkelerimizde susmayacağız. Onlar evlerine girmiyorlar, Mescid-i Aksa’yı terk etmiyorlar. Biz de meydanları terk etmeyeceğiz. Susmayacağız! Beklemeyeceğiz! Kesintisiz zulme karşı kesintisiz direneceğiz! Kendi içinde paramparça olan bu rejim, Filistin’in direnişi karşısında iyice afallamış durumdadır. Cinayet şebekesi israilin Filistin topraklarındaki vadesi dolmaktadır. ‘İnnâ Fetahnâ Leke Fethan Mubînâ’ (Şüphesiz Biz sana apaçık bir fetih verdik. Fetih-1) Kurtuluş günü, özgürlük günü, fetih günü yakındır inşallah.” diye kaydetti.


“81 şehir birer Kudüs Meydanı olmalıdır”

Kudüs’ün özgürlüğünün direnişle geleceğini ve insanlığın siyonizm belasından kurtulacağını söyleyen Bayer, “Biz diyoruz ki; Mescid-i Aksa Kudüs’tür, Kudüs Filistin’dir, Filistin bütün İslam dünyasıdır, bütün insanlıktır. Mescid-i Aksa için direnmek ümmet için, İslam dünyası için direnmektir. Bu bir seferberlik çağrısıdır! İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Antalya, Rize, Edirne bütün 81 şehir artık birer Kudüs meydanı olmalıdır. Taşların bağlanıp köpeklerin serbest bırakıldığı mevcut küresel düzenin efendilerine karşı bütün İslam şehirleri bir direniş merkezi olmalıdır. Harem-i Şerif ümmetin şiarlarındandır. O şiarı korumak için şu anda Filistin’in yiğit kadınları, çocukları, erkekleri Mescid-i Aksa'nın Kral Faysal Kapısında, Hutta Kapısı'nda, Meğaribe Kapısında ellerindeki taşlarla sopalarla, bütün dünyayı arkasına almış olan siyonist çetelere karşı direniyorlar. Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün akıbetini yalnızca Filistinlilerin omuzlarına yükleyemeyiz. Her bir Müslüman, zamanın ve şartların ruhuna münasip şekilde Kudüs ruhunu ortaya koymalıdır. Müslüman yürekler birleşmiş, Filistin’de fiili bir dua olmuşken bize de kendi şehirlerimizde meydanlarda kavli dua olmak düşmektedir.” ifadelerine yer verdi.


"Tüm insanlığı Kudüs’e Mescid-i Aksa’ya, sahip çıkmaya çağırıyoruz"

Kudüs’ün yiğitlerinin, Mescid-i Aksa’nın murakıplarını, muhafızlarını ve kardeşlerini beklediğini kaydeden Bayer, son olarak şunları kaydetti:

“Tüm Müslüman alemini, fıtratını yitirmemiş tüm insanlığı Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e, Filistin’e yani insanlığın kalbine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Kudüs’ü, Mecid-i Aksa’yı bekleyen tehlike insanlığı bekleyen tehlikedir. Bütün dünyayı, bütün İslam dünyasını bu tehlikeli gidişata karşı dur demeye çağırıyoruz. Bütün yüzlerin çevrildiği Türkiyeli kardeşlerimizi, siyasilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi bir araya gelerek; ilk kıblemiz, isramız, göz bebeğimiz, kalbimiz, vicdanımız, onurumuz ve kırmızıçizgimiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmaya çağırıyoruz. israil şunu unutmasın ki bizler Mescid-i Aksa için, Kudüs için, Gazze için, Filistin için bedeller ödedik. Mavi Marmara’da şehitler verdik. Kudüs’ün akıbeti bizim hayat mücadelemizin tam merkezindedir. Ve bizler yeniden bedel ödemeye hazırız ve hep hazır olmaya devam edeceğiz! Akın akın zafere koşacağız. Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturacağız. Siyonizm kaybedecek, aksa direnişi kazanacak! Kahrolsun siyonizm, yaşasın Aksa direnişimiz!” (İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde 30'dan fazla üründe indirime gidilecek
Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde 30'dan fazla üründe indirime...
MASKİ'den su kesintisi uyarısı
MASKİ'den su kesintisi uyarısı