• Reklam
Malatyalı öğrencilerden büyük başarı

Malatyalı öğrencilerden büyük başarı

Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) Malatyalı öğrenciler; bir birincilik, bir ikincilik ve 2 üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.

27 Eylül 2021 - 07:45

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'e Malatya’dan katılan öğrenciler, büyük bir başarı elde ettiler. Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, yarışmada dereceye giren öğrencileri ve danışman hocalarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


TEKNOFEST yarışmalarında “İnsanlık yararına teknoloji sağlık ve ilk yardım” kategorisinde Malatya Yunus Emre Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı proje Akıllı Eczane Türkiye birinciliği, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi “Anatolia takımı” Turizm Teknolojileri kategorisinde “BagTag” projesi ile Türkiye ikinciliği, Malatya Bilim ve Sanat Merkezi ile Türkiyem Ortaokulu İnsanlık yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi Dalında Türkiye üçüncülüğünü elde ettiler.


Geçen sene Gaziantep’te düzenlenen 2020 Yılı TEKNOFEST yarışmasında Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ebabil Takımı İHA sabit kanat yarışmasında Türkiye birincisi, Selahattin Eyyubi İmam Hatip Lisesi Anatolia takımı Uçan Araba Dalında ise 2’inci olmuştu.


Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, öğrencilerin büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek, yarışmada dereceye giren öğrencileri ve danışman hocaları tebrik edip başarılarının devamını diledi. (İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gaziantep'te bebeğini darbeden baba tutuklandı
Gaziantep'te bebeğini darbeden baba tutuklandı
Gaziantep'te bebeğini darbeden baba tutuklandı
Gaziantep'te bebeğini darbeden baba tutuklandı