Kurban satıcılarının umudu bayram günlerine kaldı
  • Reklam

Kurban satıcılarının umudu bayram günlerine kaldı

Bayram arifesinde kurban pazarlarına akın eden vatandaşlar ile satıcılar arasında sıkı pazarlıklar yaşanırken, bin bir zahmetle kurbanlık yetiştiren besiciler, durgun olan piyasanın bayram günü canlanmasını bekliyor.

19 Temmuz 2021 - 16:59

Kurban Bayramı için Malatya Canlı Hayvan Pazarı'na kurbanlık almaya giden vatandaşlar, bütçelerine uygun kurbanlık alabilmek için uğraşırken, yetiştiriciler de bir yıllık emeklerinin karşılığını almanın derdinde. Alıcı ve satıcıların arife gününde yoğun bir pazarlığa tutuştukları görüldü.

Malatya Canlı Hayvan Pazarı'nda arife günü ile birlikte hareketlilik başladı. Kurbanlık alan vatandaşlar hayat pahalılığına göre kurbanlık fiyatlarının iyi olduğunu belirtirken hayvan yetiştiricileri de girdi maliyetlerinden dolayı çok zorlandıklarına dikkat çekiyor.

Kurban ibadetlerini yerine getirmek için kurban pazarlarına gelen vatandaşlar, kurbanlıklarını almak için hayvan besicileri ile sıkı sıkıya pazarlık yapması gözlerden kaçmıyor.

Kıran kırana pazarlıkların yapıldığı pazarlarda küçükbaş kurbanlık fiyatları bin 500 ile 2 bin 500 TL, büyükbaş kurbanlıklar ise 6 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.

(İLKHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’da hırsızlık ve yaralama şüphelisi tutuklandı
Malatya’da hırsızlık ve yaralama şüphelisi tutuklandı
Hedef 50 bin ton şeker
Hedef 50 bin ton şeker