’KAYISI ÇİÇEĞİ FESTİVALİ’ ARAPGİR’DE SON BULDU

'KAYISI ÇİÇEĞİ FESTİVALİ' ARAPGİR’DE SON BULDU

Dünya Kayısı Başkenti olarak bilinen Malatya'da, "Hayat Çiçek Açıyor" sloganıyla (MAGTAD) Malatya Gastronomi, Turizm ve Tanıtım Derneği öncülüğünde "Kayısı Çiçeği Festivali" Arapgir’de son buldu.

23 Mart 2021 - 10:54

Festival kapsamında Malatya'ya davet edilen şefler, gurmeler, yazarlar, gazeteciler, tur rehberleri ve seyahat acenteleri temsilcilerinin Pazar günkü durağı Arapgir oldu.

Türkiye’de üzüm ve reyhan denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Arapgir’in sadece üzüm ve reyhanı değil kültürü, tarihi ve doğası da tanıtıldı.

Onar Mahallesinde bulunan 800 yıllık Cem Evi ve Kaya Mezarlarını ziyaret eden heyet ardından Kaynarca Sosyal Tesislerinde öğle yemeğini yediSamime Aydınlar Kültür Merkezinde düzenlenen programdan sonra ilçemizdeki tarihi yerlerden olan “Mirliva Ahmet Bey Cami ve Metin Emiroğlu Konağı’nı ziyaret ettiler. Ardından Eskişehir Vadisinde bulunan Seyir Alanına geçildi. Gümrükçü Osman Paşa Camisini ziyaret eden heyet daha sonra Kozluk Çayındadüzenlenen Uluslararası Fotokamp alanında incelemelerde bulundular. Arapgir Musikisinden oluşan müzik dinletisi düzenlendi. Daha sonra Tarihi Millet Han’ında yöresel Arapgir yemekleri ikram edildikten sonra MAGTAD ve Tur Operatörleri Heyeti memnun bir şekilde İlçemizden ayrıldılar.

Programa; Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu,Belediye Başkan Yardımcılar Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, Malatya Gastronomi Turizm ve Tanıtım Derneği Yöneticileri ve şenlik kapsamında Malatya'ya davet edilen profesyonel tur rehberleri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka Sayılarındaki Düşüş Devam Ediyor
Vaka Sayılarındaki Düşüş Devam Ediyor
Hedef 20 Ton Kayısı!
Hedef 20 Ton Kayısı!