Geri Gönderme Merkezi

Geri Gönderme Merkezi

Malatya’da düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri gönderme işlemlerinin yapılacağı 400 kişilik yeni Geri Gönderme Merkezi inşaatının bitmek üzere olduğu belirtildi.

09 Haziran 2021 - 19:51

Malatya Valisi Aydın Baruş, yapımı devam eden Yeni Geri Gönderme Merkezinde incelemelerde bulundu.

Ülkede bulunan yabancı uyruklu şahıslardan; Düzensiz Göçe (İllegal giriş, illegal çıkış, giriş yasağını ihlal, ikamet ihlali, vize ihlali, izinsiz çalışma vb.) konu olanlar, Adli ve İdari suça karışmaları nedeni ile sınır dışı edilecek yabancılar kapsamına alınanlar ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa uymayan göçmenlerin ülkelerine geri gönderme işlemlerinin yapıldığı 250 kişilik Geri Gönderme Merkezinin yetersiz kalacağı durumlarda faaliyete geçecek olan 400 kişilik Yeni Geri Gönderme Merkezi inşaatının bitmek üzere olduğu kaydedildi.

Geri Gönderme Merkezi yanına inşa edilen tesisin fiziki tamamlama oranının yüzde 90 olduğunu söyleyen yüklenici firma yetkilileri, çalışmalarının devam ettiğini belirttiler.

Hala faaliyette olan Geri Gönderme Merkezi ve Geçici Geri Gönderme Merkezini de inceleyen Vali Baruş, alınan tedbirler, güvenlik önlemleri ve sağlık işlemleri hakkında detaylı bilgileri İl Göç İdaresi Müdürü Cihad Gezen’den aldı.(İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka Sayılarındaki Düşüş Devam Ediyor
Vaka Sayılarındaki Düşüş Devam Ediyor
Hedef 20 Ton Kayısı!
Hedef 20 Ton Kayısı!