Sıra Dışı
  • Reklam
Ömer Faruk Argun

Ömer Faruk Argun

Ömer Faruk Argun

Sıra Dışı

07 Mayıs 2020 - 19:07

Zihin düşüncedir, düşünce de zihin. Fikir, sanat, bilim hayatın beyne giden kan pompalayıcılarıdır. Kısacası kaynaktır.

Düşünce kaynaklarımız otizimli çocuklardır. Alınan her bilgiyi benimser ve sever. En sonunda da gülümser yaşayışa. İyi ya da kötü fark etmeksizin, hayatı hunharca sürdürebilmek için haindir yaşam, o da zihin. Algıladığını öne sürer, sürdürdüğü müddetçe bulutvari gider yağmura kadar. Oluşuma gider tekrar, dönüşür, kuşanır, uyum sağlar kabullenebile dek.

Dönüşüm de böyledir işte kendimizi kabul ettiğiniz sürece yaşar, kuşanır, üretirsiniz. Ürettikleriniz ise sizdir. Sizde ürettiklerinizsiniz. Hayatın yaşam materyali işte; doğar, yaşamak için.

İçinde enaniyetle bazen muhterem makamında süzülürsün hatırat zamanında büyür, yaşarsın. Ey genç der koşarsın. Akla gelince beş buçukluk vakitte namaz oruç için vakit sayarsın. Düşünce âraf çukuruna dilde toplar sayarsın. O kadar araf işte!

Et bir çılgınlık, yaşa!  Hayat küsecek gibi kısa yaşayacak kadar uzun. Düşündürecek türde fakirdir. Kalp kıracak lakin özür diletir gibi çarpacak kadar ahmaktır.

Ve şimdi ise barışalım. Hayatı anlayıp kelimenin seyrinde buluşalım. Hayatın mucizelerini yaşayıp bu döngüyü başa saralım. Saatin içindeki zamanı yirmi dört saat yapıp günlerden çıkarıp kendimizi zaman müneccimi tanısı koyup hayata kapılalım. Hayatta kaybolmayalım düzen var iken voltmetreye kapılmayalım çünkü

hayat yazacak kadar uzun, kızacak gibi asi, yorabileceği içinde tembel; ağlayıp üzebileceği kadarda diridir.Bir olmak için kaybolmak adına muazzam olmayalım. Rönesans, devrim, ihtilal, entelektüel kalıbına zorlanmaya sürülecek kadar çevirici çevrim içli harcı dokumayalım. Okuduğu kitaplıktaki boş hediyelik kitap olup elden ele gezdirilen muhtaç hastalıklı adaylık için yarışıp propagandalamayalım.

İşte bak hayat işçi mücadelesidir. Bu kadar saf yalın olana direnme “müsait değilim” savaşı kime ve niye? Eee, hayat bu kadar uzun değilse, et kemiğe düşecek ise konu insansa akli proteine ihtiyaç varsa eğer;

Sen de yeniden yaşa.

Evet, son kez en başa sarıyorum.

Düşünce zihindir. Sübliminal vermeye, kötülemeye değmeyecek söyle işte;

Selamlarımızı, hürmetlerimizi sayalım. İçinde ‘içi’ olabilecek kadar iyi şeyler barındıralım.

Tüm kaosun içindeki sıcaklıkla, olamayana saygılar!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar