TÜRKÜLER, AĞITLAR...
Meliha KARAMAN YETKİN

Meliha KARAMAN YETKİN

TÜRKÜLER, AĞITLAR...

06 Eylül 2016 - 21:16

     Ne Türkülerden, ne ezgilerden, ne dualardan, ne şiirlerden,ne özdeyişlerden, ne marşlardan bahsetmeyeceğim bu kez... Sevgiden, aşktan, merhametten, barıştan, birlikten, beraberlikten, tebessümden,.... ve dahasından... Neden mi ? Nedensiz değil mutlaka...

     Bu kadar acı, kan, düşmanlık, kin, savaş, sevgisizlik varken mi?....
      Dualarımıza, ezgilerimize, türkülerimize yazık değil mi? O güzelim dizeleri yürekten fışkırıp,dilden dile bize ulaştıran gönüllere haksızlık olmaz mı?
     Nedir bu öfke, kin ve düşmanlık.... Biz şu cennet vatanda ecdadımızın her karışını kanıyla suladığı bu kutsal topraklarda niçin birbirimize düşmanlık ediyoruz. 
     Bu gök kubbede ki tüm dini inanışlar bize kardeşliği, merhameti, birlik ve beraberliği öğütlemiyorlar mı?
    Ya peki o güzelim türkülerimiz, özdeyişlerimiz; bize sevgiyi, aşkı, yaşanmış-yaşanmamış duyguları htirmiyor mu?
    Hangi coğrafyada bu kadar ezgi, bu kadar derleme, bu kadar yaşanmış aşk, sevgi DESTANLAŞMIŞTIR...
    Neden peki bu kin ve nefret... Dökülen KAN, yıkılan YUVA, genç yaşta toprak olan YİĞİTLER....
    Ya buna sebep olanlar, dökülen onca kanda parmağı olanlar, yavruların annesiz babasız, ana babaların evlatsız kalmasına neden olanlar;
Evrensel barışı, sevgi dilini kullanıp, tohumlarını ekenlere, yüz yıllardır bu coğrafyada nefeslerini htiğimiz, adalet ve barış TEMSİLLERİ; ta Atilla'dan, Oğuzkağan'dan, Fatih Sultan Mehmet'den, Abdülhamit Han'dan, Mustafa Kemal'ler den, Karacaoğlanlardan, Şeyh Edebalilerden, Mevlana'dan, Pir Sultan Abdal'dan, Aşık Veysel'den, Mehmet Akif'ten, .... binlercesinden,veballerinden ve ahlarından nasıl kurtulacaklar?
     Dünya ve tüm bu alem kana boyanırken, mavi gökyüzü acı çığlıklara şahit olurken; menfaatleri uğruna, şahsiyetten mahrum, fırıldak, kendi fikri ve ideolojisi olmayan,   -iktisatçı şeyhinden bellediği-    fikirleri savunan   ''sürü adamı''  fertlerin de Allah'ın azabına,gazabına uğramadan aldıkları telkinleri bırakıp TÖVBE etmeleri gerekir. 
     Yurdumuzu asla bu alçaklara, hainlere ve fırıldaklara kaptırmayacağız. Ruhu ŞAD olan ATALARIMIZ bizi asla maneviyatta da yalnız bırakmayacaklar. Bedir'de, Çanakkale'de olduğu gibi. ''Bin ölür, Binler doğarız.'' 
     Dökülen her damla kanın ve gözyaşının ODUNA yanacak, ZALİMLER!
İLAHİ ADALET
elbet tecelli edecek.
Hak ettiğiniz CEHENNEM sizi bekliyor. Yanınızda götüreceğiniz AHLAR, VEBALLER, AĞITLAR, ZILGITLAR, ... sizin SONSUZ ATEŞİNİZ olacak. 
      Kutsal VATANIM da tekrar davullar çalacak.DESTANLAR yazılacak.Türküler yeniden söylenecek.Efeler Zeybeğini Oynayıp, kemençeler çalınacak HORONLAR eşliğinde.
Gök kubbe var oldukça EZAN SESLERİ dinmeyecek. 
AL BAYRAĞIM masmavi gök yüzünde nazlı nazlı DALGALANACAK, Şehadet Şerbetini İçen ŞEHİT YAVRULARIN NAZARIYLA.

Bu yazı 1222 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar