ŞUBAT TATİLİNDE NE YAPMALIYIM?
Burak ÇALIŞKAN

Burak ÇALIŞKAN

ŞUBAT TATİLİNDE NE YAPMALIYIM?

03 Şubat 2018 - 23:17

Merhaba Sevgili öğrenciler,

Şubat tatilinde neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz, sistemimiz ne olmalı? Bu sorulara yanıt bulalım.

Aslına bakarsanız şubat tatili sınava girmeden önceki bir dönemeç, motivasyon ve enerji depolayacağımız bir fırsat. En iyi şekilde değerlendirmekte kendi elimizde. Tatil diye boşlarsanız, çalışma ritminiz sekteye uğrar. Sekteye uğramamak adına sistemli bir şekilde çalışmalarınıza devam edelim.

Şimdiye kadar Yüksek Öğretim Kurumları sınavının TYT kısmını bitirip  AYT kısmına başlamış olmanız gerekiyor. Eğitim ve Öğretim yılına YGS-LYS sistemiyle başladık, planlarımızı bu sisteme göre yaptık ve sistem aniden değişti. Anlık düşüşler yaşamış olmamıza rağmen kolay atlattık diye düşünüyorum. Müfredat olarak YGS'nin karşılığı TYT olduğu için bu zamana kadar TYT kısmını bitirip AYT kısmına başlamış olmamız gerekiyor.

Çalışmalarınızın sonucunda yanlışlarınızı kontrol edip yanlış yaptığınız konuları tespit ettikten sonra bu konulara çalışmanızı öneriyorum bir şeyler eksik olduğu için yanlış yapıyorsunuz. Akabinde eksik konularla ilgili sorular çözün ve eksik yönlerinizi bu yöntemle kapatın.Tatil boyunca mutlaka her gün bir tane deneme çözün. Eksiklerinizi denemelerle pekiştirmeniz gayet mümkün. Diğer bir önemli nokta ise AYT müfredatına hazırlık yapılması. İlk konuları çalışıp bu konularla ilgili konu tarama testleri çözerseniz ikinci döneme bir adım önde başlayabilirsiniz. Dersle beraber motivasyonunuz da çok önemli haliyle. Birlikte yönetilmesi gereken bir sistem. Şubat tatili, yıl içindeki dönemde kendine vakit ayırabileceğin güzel bir fırsat.Bu fırsatı değerlendirmek sizin elinizde. Motivasyonsuz ders çalışmak, başarınıza gölge olacaktır.Unutma, hedefine şuan ulaşamamış olabilirsin ama bugün dünden daha yakınsın.

 

Başarılarınızın daim olması ümidiyle... Hoşça kalın.

 

Burak ÇALIŞKAN

Öğretim Danışmanı ve Sosyolog

[email protected]

Bu yazı 1258 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar