"Yasin Börü ve arkadaşlarının davasını devam...

"Yasin Börü ve arkadaşlarının davasını devam ettiriyoruz"

Umut Kervanı tarafından, Siirt ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye kurban eti ulaştırıldı. Siirt Umut Kervanı Başkanı Tokdemir, "Bizler bunu unutmadık, her yerde olduğu gibi Siirt'te de onların davasını yaşatmak için Yasin Börü ve arkadaşlarının hayrına kurban eti dağıttık. Gönüllü gençlerimiz de bizlere oldukça yardımcı oldular.

01 Ağustos 2020 - 19:08

İhtiyaç sahiplerinin evlerine kurban etini ulaştırmak için seferber olan Umut Kervanı, ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Siirt'te de kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Hijyenik bir ortamda, veteriner kontrolünde kesilerek parçalara bölünen kurbanlıklar tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine götürülerek teslim edildi.

 

Siirt Umut Kervanı olarak her yıl yapmış oldukları kurban çalışmalarına bu yıl da devam ettiklerini kaydeden Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

Dün kesmiş olduğumuz kurban etlerini bugün dağıtmaya başladık. Şimdiye kadar 200 aileye kurban eti dağıttık. Kurban eti dağıttığımız aileler arasında Suriyeli muhacir kardeşlerimiz ile birlikte Siirt'in yetim ve fakir halkına dağıttık. Dağıtımlarımız halen devam etmektedir.

"Yasin Börü ve arkadaşlarının davasını devam ettiriyoruz"

Yasin Börü ve arkadaşlarının, 6-8 Ekim olayları sırasında, fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıtırken şehid edildiklerini hatırlatan Tokdemir, Siirt'te de onların davasını devam ettirdiklerini ve yapılan bu hayrın büyük teveccüh gördüğüne dikkat çekti.

Kurban kesiminin Hazreti İbrahim Aleyhisselam ve Hacer annemizden gelen bir gelenek olduğuna dikkat çeken Tokdemir, "Bizler bunu unutmadık, her yerde olduğu gibi Siirt'te de onların davasını yaşatmak için Yasin Börü ve arkadaşlarının hayrına kurban eti dağıttık. Gönüllü gençlerimiz de bizlere oldukça yardımcı oldular. Kurban yardımında bu yıl hayırsever vatandaşlarımızdan büyük bir teveccüh gördük. Beklediğimizden daha fazla kurban geldi. Bize kurban bağışlayan, vekâlet veren hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kat kat kabul buyursun." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'daki hukukçulardan işgal rejimine lanet mazlum Filistin'e destek
Malatya'daki hukukçulardan işgal rejimine lanet mazlum Filistin'e...
Süper Lig şampiyonu Beşiktaş
Süper Lig şampiyonu Beşiktaş