Reklam
WhatsApp’a 3 yeni özellik geldi

WhatsApp'a 3 yeni özellik geldi

Dünya genelinde 1.5 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özellikler ile gündemde. Arkadaş ekleme işlemini kolaylaştıran WhatsApp QR kod yani karekod ile arkadaş ekleme özelliği nihayet kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

02 Temmuz 2020 - 12:14

Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar arkadaşının QR kodunu tarattıktan sonra hızlı bir şekilde listesine ekleyebilecek. Platforma gelecek bir başka yenilikise özellikle corona virüs dönemind eönem kazanan video sohbetler ile ilgili.

Güncelleme ile video sohbetlerinde bir katılımcının penceresi üzerine basılı tuttuğunuzda tam ekrana geçmek mümkün olacak. Grup sohbetlerinde yer alan video ikonu sayesinde hızlı bir şekilde görüntülü konferans da başlatılabilecek.

Ancak bu ikon sadece 8 kişi veya daha altındaki sayıda katılımcı olan grup sohbetlerinde görünecek. Güncellemeler kapsamında klavyeye yeni animasyonlu etiketler, Whatsapp web sürümlerine gelecek. Yeni özelliklerin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kasıtlı öksüren futbolcuya kırmızı kart
Kasıtlı öksüren futbolcuya kırmızı kart
Eddie Newton'dan çarpıcı açıklamalar!
Eddie Newton'dan çarpıcı açıklamalar!