Paranın Yarısını Adil Gevrek Bulacak!

Paranın Yarısını Adil Gevrek Bulacak!

Yeni Malatyaspor Divan Kurulu ve Onursal Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Vuslat Tv’de Ahmet Polat’ın sunduğu Faysal Elkoca’nın yorumladığı ‘Bizim Futbol’ programına telefonla bağlanarak, Yeni Malatyaspor’da gelinen durumu değerlendirdi.

16 Mayıs 2020 - 16:52

“Paranın yarısını Adil Gevrek bulacak”

Sezona iyi bir giriş yapan Yeni Malatyaspor’un ikinci yarıda istediği sonuçları alamadığını söyleyen Çakır, “Sportif başarı sağlanamadığı için ekonomik anlamda sıkıntılar oluştu. Bu sıkıntı sadece Yeni Malatyaspor için değil, diğer takımlar içinde geçerli. Son süreçte yaşananlar, kulüpleri olumsuz etkiliyor. Covid-19 neredeyse bütün takımlarımızı etkiledi. Bizlerde bu kısa zamanda Malatyaspor’un yara almadan girdiği durumun içerisinden çıkarmak istiyoruz. 20 milyonluk bir talep var. Bununla ilgili çalışmalar yapıldı. 3 belediyemizle yapılan çalışmada bir çaba veriliyor. Bankalarla görüşme sağlandı. Bu kredinin tamamını verme imkanı yok. Bankadan ancak 20 milyonun yarısı verilebilir. 7 ila 10 milyon TL civarında bir kaynağı belediyelerimiz sağlayacak. Geri kalan kısmı da kredi çekerek, Adil Gevrek halletmeye çalışıyor. Bu kısımda yönetimin halledeceği konu.

“Kimse bu kulüpte kalıcı değil”

Divan Kuruluna Adil Gevrek’in istifa talebinin şuanda gelmediğini söyleyen AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır, “Adil Gevrek, bu takıma büyük emekler verdi. Yönetimde yer alan arkadaşlara teşekkür etmek lazım. İyi yönlerini söylerken de olumsuz yönlerini de belirtmek lazım. Kimse bu kulüpte kalıcı değildir, olmayacaktır da. Bugün Adil Gevrek vardır, yarın başkası olacaktır. Önemli olan kulübün iyi bir şekilde yönetilmesidir. Divan’ın zaten yönetimin işine müdahil olması ve böyle bir talepte bulunması doğru değil. Bazı siyasilerimizin eleştiri de bulunması normal. Onlar da herkes gibi Yeni Malatyaspor’un iyi olmasını istedikleri için. Burada kişisel hiçbir problem yaşanmaz. Yeni Malatyaspor hiçbir zaman başkansız kalmadı, kalmayacaktır da. Adil Gevrek, bu işi daha iyi yapabilecek bir aday varsa görevi devretmeye hazır olduğunu söylemiştir. Öncelikli hedefimiz, takımın ligde kalmasıdır. Daha sonra oturulur, konuşulur ve durum değerlendirmesi yapılır” diye sözlerini tamamladı.

Kaynak: SPOR44.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da deprem
Malatya'da deprem
Sağlık Bakanı Koca, Coronavirus'ten 18 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı
Sağlık Bakanı Koca, Coronavirus'ten 18 vatandaşın hayatını...