• Reklam
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan 3 uyarı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 3 uyarı

​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal hesabından 3 not paylaşarak, eğitime ilişkin uyarılarda bulundu. Selçuk, öğrencileri riske atacak adımlar atmayacaklarını belirtti.

10 Eylül 2020 - 20:22

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından öğretmen ve idareceilere uyarıda bulunarak, eğitime odaklanmalarını istedi. Selçuk notunda, öğrencileri riske atacak hiçbir davranışta bulunmayacaklarını  ifade etti.

Selçuk sosyal medya hesabından şu notları paylaştı:

"Birinci notum şu: Salgın döneminde, eğitim öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz her güne sıkıca tutunmalıyız. Lütfen uzaktan eğitime, EBA TV'ye, canlı sınıflara ağırlık verin. Bu koşullarda elimizdeki en gerçekçi çözüm bu. Lütfen, gayret edelim.

İkinci notunda yüz yüze eğitime özenli ve oldukça kontrollü bir geçiş yapılacağız. Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı, en hassas noktamız olduğunu unutmayalım.

Üçüncü notum: Biz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. Hepimiz 'eğitim' için eğitim aldık; bütün işimiz gücümüz, çabamız, derdimiz, endişemiz, çözümümüz, meselemiz 'eğitim'. Her bir adımında büyük zorlukların içinden geçtiğimiz şu salgın günlerinde, işin bu kısmını bize bırakın. Bu ülkenin öğretmenlerine güvenin ve siz tedbirinizi almaya, çocuklarımıza evde destek olmaya, onları her türlü kaygıdan uzak büyütmeye odaklanın. Böylece, birlikte bir ekip olup birbirimize olan inancımızı yitirmez ve kenetlenirsek çocuklarımız kazanacak. Notlar bugünlük bitti; sınav yok, sözlü serbest... Siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz." (İLKHA) 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bölgenin Sağlık Merkezi Oldu
Bölgenin Sağlık Merkezi Oldu
Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne alındı
Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne...