Reklam
MHP İl Başkanı Mesut Samanlı,’’YAŞLILARIMIZ YAŞAYAN...

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı,''YAŞLILARIMIZ YAŞAYAN HAFIZALARIMIZ VE EN BÜYÜK DEĞERLERİMİZDİR.'' Dedi.

28 Mart 2020 - 16:10 - Güncelleme: 28 Mart 2020 - 19:47

Herkesin malumu olan ve son günlerde bütün dünyada ve ülkemizde ortaya çıkan corona virüsü diğer bir adıyla COVİD-19 Salgını nedeniyle millet ve ülke olarak zor günler geçirmekteyiz.
Geçirmekte olduğumuz bu zor günlerde ne yazık ki özellikle değinmek istediğim bir konu da salgının en çok etkilediği  ‘’Dedelerimiz,ninelerimiz,yaşlılarımız’’ ne yazık ki bu süreçte sosyal medya ve bazı  basın organlarından takip ettiğimiz kadarıyla risk grubu teşkil eden yaşlılarımızın sağlığı  için uygulanan sokağa çıkma yasağının uygulamaya konulmasının hemen ardından bazı kendini bilmez densizlerin,ahlaksız ve müptezellerin gerçekleştirdiği  saygısızlıkları kınıyor ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını temenni ediyoruz.
Ne yazık ki toplumumuzda ki bazı densiz ve ahlaksızlar yaşlılarımıza virüslü hasta gibi davranıp,alay edip onlarla dalga geçme seviyesizliğine çıkacak kadar adileşmiştir. Unutulmaması gereken asıl konu sokağa çıkma yasağının uygulamaya konulmasının asıl amacı yaşlılarımızı kendimizden koruyarak bizlerde ki virüsü onlara bulaştırmamak.
Yaşlılarımız toplumumuzun yaşayan hafızalarıdır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaslılarımız örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlara verdiğimiz değerlerle geleceğimizi tekrar şekillendiriyor, yön veriyoruz. Yaşlılarımızla deneyim ve birikimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur.
Geçirmekte olduğumuz bu zor günlerde yetkililerin uyarılarını dikkate alarak bütün vatandaşlarımızın bu süreçte gereken hassasiyeti göstereceğinizden şüphemiz yoktur.
Yurt genelinde alınan tedbirlere uyulduğu takdirde şüphesiz ki bu illeti en kısa sürede defedeceğiz. Birlik ve beraberliğimizin en fazla olması gereken bu süreçte eminiz ki türk milleti olarak el ele bu belanında üstesinden geleceğiz.
Bizlerde yetkililerin belirttiği gibi ‘’TEK TEK,HEP BİRLİKTE! Tedbirleri her birimiz TEK TEK uyguluyoruz. Şahıs şahıs yaptıklarımızı bütün bir Türkiye ,83 milyon HEP BİRLİKTE yapıyoruz. Yalnız değiliz . bir araya gelmeden birlikteyiz .’’ diyor bütün hemşehrilerimize  ‘’EVİNDE KAL MALATYA ‘’ çağrımızı yineliyoruz.
                                                
                                                                           MHP MALATYA İL BAŞKANI
                                                                                   MESUT SAMANLI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kömürhan'da köprüsünde son gelindi
Kömürhan'da köprüsünde son gelindi
Erdoğan'dan koronavirüs aşısı için iyi haber
Erdoğan'dan koronavirüs aşısı için iyi haber