Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Sevgili: Kudüs...

Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Sevgili: Kudüs düşerse ümmet düşer

Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Behcet Sevgili, “Dünya Kudüs Günü” dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, tüm millet, parti, tarikat ve cemaatlere Kudüs’ün özgürlüğü için birlikte hareket edilmesi çağrısında bulundu.

29 Nisan 2022 - 17:50

Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği, “Dünya Kudüs Günü” münasebetiyle dernek binasında basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasını okuyan Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Behcet Sevgili, “Kudüs’ün düşmesi halinde ümmetin de düşeceğine dikkat çekerek, tüm millet, parti, tarikat ve cemaatlere Kudüs’ün özgürlüğü için birlikte hareket edilmesi çağrısında bulundu.


“Kudüs düşerse ümmet düşer”

Kudüs’ün Müslümanların, ümmetin vahdet ve birliğinin sembolü olduğunu belirten Sevgili, “Ümmet onunla izzet kazanır ve onsuz da esareti yaşar. Kudüs düştüğünde ümmet düşer, Kudüs düştüğünde insanlık düşer. Bu dava ümmetin ortak davasıdır. Kudüs İslam ümmetinin onurudur, izzetidir, şerefidir. Müslümanlar, Kudüs’ü özgürleştirmek ve işgalci siyonistlerden temizlemek ile mükelleftirler.” dedi.


“Yarın diğer İslam şehirleri de benzer tabloyla karşı karşıya kalacak”

Bir asra yakındır ümmetin ilk kıblesi, İslam’ın mukaddes topraklarının, İslam’ın ve Müslümanların en azılı düşmanları olan siyonist yahudilerin işgali altında olduğuna dikkat çeken Sevgili, şunları söyledi:

“Büyük şeytan Amerika ve İslam düşmanı Batılı devletlerin desteğiyle barbar siyonistler İslam ümmetinin onuruna, izzetine, namusuna, kutsallarına göz dikmiş, saldırmaktadır. Siyonist katiller ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın hürmetini ayaklar altına almakta, orada ibadet eden Müslümanlara saldırmakta, en kutsal üçüncü mabedimize necis çizmeleri ile girmektedirler.

Her gün Kudüs’ten, Filistin’in diğer şehirlerinden gelen cinayet ve katliam görüntüleri ekranlara düşmekte; Siyonistler kadın çocuk, genç yaşlı dinlemeden mazlum Filistin halkını katletmektedir. Bu katiller sürüsüne dur denilmezse bugün Kudüs’ün esaret altında olması gibi, yarın İstanbul, Tahran, İslamabad, Kahire, Mekke, Medine ve diğer İslam şehirleri de benzer tabloyla karşı karşıya kalacaktır.”


“Tüm ümmet yaşananlardan sorumludur”

Konuşmasında Müslüman idareci, alim ve aydınlarına seslenen Sevgili, “Gözlerinizi açın. Ümmete emanet olarak bırakılmış olan bu mübarek topraklar için mücadele etmek, sadece Filistin halkına bırakılacak bir sorumluluk değildir. Tüm ümmet yaşananlardan sorumludur ve Kudüs’ün yeniden fethinde, gücü nispetince mesuliyet taşımaktadır. Filistinli Müslümanlar, bütün İslam âleminin yükünü omuzlarında taşıyarak ümmetin izzetini korumaya çalışmaktadırlar. Bakınız aziz İslam kahramanlarının neler yaptıklarına. İntifada siyonist işgalcilerin de kalbine dayandı. Artık sözde başkentlerinde bile Müslümanların kahredici direnişlerinden emin olmayan, sokaklarda korka korka dolaşan Siyonistler var. Allah’ın izniyle direniş şahlanıyor. Batı Şeria, işgal altındaki 1948 toprakları ve bütün Filistin birer Gazze olma yolunda. Yeni bir intifadanın ayak sesleri siyonist işgalcilere kâbuslar yaşatıyor. Siyonist işgalcilerin yıkılışı yakındır. Bu, Allah’ın ve O’nun Resulünün müjdesidir.” ifadelerini kullandı.


“İhtilaf ve suni ayrılıkları bu dava için bir tarafa bırakmalıyız”

“Bugün bizler de bu davaya sahip çıkmaz ve Kudüs’ün özgürlüğü için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmezsek, hepimiz vebal altında kalırız” diyen Sevgili, “Zalimlerin esareti altında, zillet içerisinde debelenir ve ebedi âlemde de hesabını veremeyiz. Müslümanların ortak davası olan Kudüs’ü ümmetin vahdetine vesile kılmak, ihtilaf ve suni ayrılıkları bu dava için bir tarafa bırakmak ve siyonist israile karşı yekvücut olmak gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.

“Gelin Kudüs’ün düşmanlarına karşı mücadele edelim”

Son olarak Müslümanlara birlik çağrısında bulunan Sevgili, “Kudüs için feda olma günüdür. Ümmetin özgürlük ve izzeti Kudüs’ün özgürlük ve izzetine bağlıdır çünkü. Gelin hangi millet, parti, tarikat, cemaat ve hareketten olursak olalım, vahdet ve uhuvvet içerisinde, Allah’a dayanarak Kudüs’ün düşmanlarına karşı mücadele edelim. Kudüs’ü özgürleştirerek ümmete özgürlük, bağımsızlık ve izzet yolunu açalım.” dedi. (İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi!
Malatya’da çeşitli suçlardan 8 kişi tutuklandı
Malatya’da çeşitli suçlardan 8 kişi tutuklandı