Malatya’da kapalı olan 219 mahalle yolunun açılması için...

Malatya'da kapalı olan 219 mahalle yolunun açılması için çalışmalar sürüyor

Malatya'da 2 gün devam eden kar yağışı nedeniyle kapanan 593 mahalle yolundan 374'ü açılırken 219 mahalle yolunun açılması için çalışmalar devam ediyor.

21 Ocak 2022 - 18:23

Malatya Valiliği, kar yağışı nedeniyle yapılan çalışmalar ile kentin son yol ve trafik durumu ile ilgili açıklamada bulundu.


Malatya genelinde 2 gündür süren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle, kenti diğer il ve ilçelere bağlayan karayollarında ulaşımda sorunların yaşandığı belirtilen açıklamada, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye ekipleri tarafından yol açma çalışmalarının 24 saat çalışma esasına göre devam ettirildiği kaydedildi.


Açıklamanın devamında, Malatya-Elazığ, Malatya-Adıyaman, Malatya-Kayseri, Malatya-Sivas, Malatya-Divriği, Arapgir-Kemaliye ve Arapgir-Keban Karayolunun açık olduğu kaydedildi.

Malatya İli genelinde Malatya-Çelikhan, Arguvan-Hekimhan ve Malatya-Sincik Karayolunun kapalı, Malatya-Pütürge, Arguvan-Arapgir, Arapgir-Ağın, Kuluncak-Hekimhan, Kuluncak-Darende, Darende-Elbistan ve Doğanyol-Pütürge Karayolunun araç trafiğine açık olduğu belirtildi.

Malatya İl genelindeki mahalle yollarındaki trafik durumunun ise 457 mahalle yolunun trafiğe kapalı olduğunu, devlet ve İl Karayollarındaki karla mücadele çalışmalarının Karayolları 8. Bölge Müdürlüğüne ait 20 Ekipmanlı Kamyon ve 7 Greyder, Mahalle Yollarındaki karla mücadele çalışmalarının ise Malatya Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve ilçe belediyelere ait 218 iş makinası ve 179 araçla devam edildiği kaydedildi.

Bugün itibariyle elektrik verilemeyen mahallenin bulunmadığı kaydedilen açıklamada, Acil sağlık sorunu olan 60 hastaya mahalle yolunun açılması, 33 hastaya ise Paletli Ambulans vasıtasıyla müdahale edildiği belirtildi.

Meteorolojik verilere göre kar yağışının sona ermesiyle birlikte bazı yol kesimlerinde rüzgâra bağlı tipi ve hava sıcaklığının düşmesine bağlı olarak buzlanma olayı meydana gelebileceği tahmin edildiğinden, vatandaşların kapalı olan devlet ve İl Karayollarında araçlarıyla trafiğe çıkmamaları uyarısında bulunulan açıklamada, trafiğe açık olan yollarda ise zorunlu olmadıkça ve kar tipi lastiği bulunmayan araçlarını trafiğe çıkarmamaları, trafiğe çıkacak olan sürücülerin ise araçlarında mutlaka zincir, takoz, ilk yardım çantası ve çekici halat bulundurmaları gerektiği ifade edildi. (İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyanın en yaşlı karaciğer nakli hastası şifayı Malatya'da buldu
Dünyanın en yaşlı karaciğer nakli hastası şifayı Malatya'da...
9. Malatya Kitap ve Kültür Fuarı Açılıyor
9. Malatya Kitap ve Kültür Fuarı Açılıyor