Elektrik faturalarındaki TRT payı ve enerji fonu kesintileri...

Elektrik faturalarındaki TRT payı ve enerji fonu kesintileri kaldırılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik faturalarındaki TRT payı ve enerji fonu ile ilgili düzenleme yapılacağını açıkladı.

08 Kasım 2021 - 21:51 - Güncelleme: 08 Kasım 2021 - 21:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, elektrik faturalarıyla ilgili TRT payı ile Enerji Fonu kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı ekonomi politikamızla ülkemizi büyütecek her adımı desteklemeye devam ediyoruz. Yüzde 8 artış yükselen elektrik talebini aldığımız önlemlerle herhangi bir sıkıntıya sokmadan karşıladık. Doğalgaz fiyatları 2020 yılı başındaki 115 dolar seviyesinden geçtiğimiz ay itibariyle bin 100 dolar seviyesine kadar çıktı. Buna karşılık biz ülkemizdeki vatandaşlarımızı konutlarda tükettikleri doğal gazı 150 dolardan veriyoruz. Alış fiyatına baktığımızda hane halkına verdiğimiz doğalgazdan yüzde 70 hibe yaptığımızı söyleyebiliriz." dedi.

Erdoğan, "Küresel düzeydeki tüm bu yükselişe rağmen elektriği maliyetin yarısı düzeyde vatandaşlarımıza vererek 17 milyarlık bir sübvansiyon yaptık. Bir başka ifadeyle her vatandaşımıza yıllık bin 500 liranın üzerinde enerji desteği vermiş olduk. Elektrikte önümüzdeki yıl TRT payı ile enerji fonu kesintilerini de kaldırma kararı aldık." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da bir evde çıkan yangın söndürüldü
Malatya'da bir evde çıkan yangın söndürüldü
Mazlumlar İçin Yardım Çağrışı
Mazlumlar İçin Yardım Çağrışı