Çare Arıyor!

Çare Arıyor!

Geçtiğimiz perşembe günü Malatya'ya gelen Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek, teknik heyet ve futbolcularla yaptığı görüşme sonrasında gelecek sonucu bekliyor.

18 Mayıs 2020 - 15:04

Kulübün şuan için 20 milyon TL'ye ihtiyacı olduğu resmiyet kazandıktan sonra para arayışına giren yönetim, hala somut bir durumla karşılaşmadı. Divan Kurulu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, bu paranın yarısını belediyelerimiz, geri kalanı da Adil Gevrek'in bulması gerektiğini Vuslat Tv'de Bizim Futbol sunucusu Ahmet Polat ve yorumcusu Faysal Elkoca'ya söylemesinden bu yana sancılı bir süreç yaşıyor.

Belediyelerden gelecek çeki kaynak gösterip, bankadan kulüp adına kredi çekecek olan Yeni Malatyaspor, ana paranın dışında sadece faizi ödeyecek. Buda yaklaşık 1 milyon TL faiz ödemesine neden olacak. Yeni Malatyaspor'un gelen paralarına sezon başında çekilen kredi yüzünden temlik konulması, kredi verilmemesine etken oluşturuyor.

7 ila 10 milyon TL civarında bir paranın belediyelerden gelecek çek ile bankalara kefil olarak sunulmasını halleder halletmez, ödemeleri yapmayı planlayan Yeni Malatyaspor, sürecin uzaması halinde daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. 

Alacakların tahsilini isteyen futbolcular ise yapılan görüşme sonrasında verilen sözlerin tutulması talebinde bulundu. Başkan Adil Gevrek ise yönetimi içerisinde maddi desteği bulamayınca, çareyi başka yerlerde arıyor. 

Kaynak: SPOR44.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mavi Marmara katliamının 10. yılı
Mavi Marmara katliamının 10. yılı
Malatya’da aranan 3 kişi yakalandı
Malatya’da aranan 3 kişi yakalandı