Bifouma Binerse Biz Binmeyiz!

Bifouma Binerse Biz Binmeyiz!

BtcTürk Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, TRT SPOR'un Instagram yayınına canlı bağlanarak Erman Gönülşen'in sorularını yanıtladı.

03 Mayıs 2020 - 02:40

Yeni Malatyaspor Lig'de kalacak mı?, Guliherme ve Jahovic, Futbolcuların Bifouma'yı istememesi ve liglerin ne zaman oynaması gerektiğiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hikmet Karaman'ın yaptığı açıklamalardan hazırladığımız kesitler şu şekilde oluştu;

Hikmet Karaman: Herkes bir öngörü ortaya atıyor. Mutlaka fikirler olmalı. Virüsün kontrol altına alındığı bir ülke olan Çin, liglerin başlama tarihi olarak Haziran'ın sonunu Temmuz'un başını işaret ediyor.

Hikmet Karaman: Biz virüsü geç alan bir ülkeyiz o yüzden kontrolü ele alma süreci uzayabilir. Biz onlara uymak zorunda değiliz.

Hikmet Karaman: Almanlar diyor ki "Sezon sonuna kadar 2 kez test yapacağız" antrenmandan ve maçtan önce. Teknik direktörde çıktı virüs, hakemde çıktı, takımın en önemli iki oyuncusunda çıktı ne yapacaksın?

Hikmet Karaman, BtcTurk Yeni Malatyaspor'un kümede kalma formülünü "3 tane maçı yüzde yüz kazanmak zorundayız. Ama bunun için de iyi hazırlanmalıyız" olarak açıkladı.


Hikmet Karaman: Ekonomik baskı bütün takımları mahvetti. Koronavirüsten sonra bu takımların işi daha zor. Yardımlar olmasaydı bazı takımlar lige başlayamazdı. Kulüpler geçmiş dönemdeki oyunculara borçlarını ödeyemedi.

Hikmet Karaman: Geriye doğru gittiğim zaman kendimi çok eleştiriyorum. O günler ile bugünler arasında çok fark var öğrenmek zorundayız.

Hikmet Karaman: En alttaki takım 5 basamak yukarıya çıktığı zaman bu şampiyonluğa bedel.

Hikmet Karaman: Klopp bana Enes'i sormuştu, 'Aubameyang sadece at gibi koşuyor ama ben buna futbolu öğreteceğim' dedi. Aubameyang'ı futbolcu yapan Klopp'tur. 

Hikmet Karaman: Kayseri maçına giderken bazı futbolcular yanımıza geldi, 'Bifouma otobüse binerse biz binmeyiz' dediler.

Hikmet Karaman: BtcTurk Yeni Malatyaspor'da Guilherme ve Jahovic gitmeseydi, Sergen Yalçın'ın gitmesine gerek kalmazdı.

 

Kaynak: TRT SPOR

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mavi Marmara katliamının 10. yılı
Mavi Marmara katliamının 10. yılı
Malatya’da aranan 3 kişi yakalandı
Malatya’da aranan 3 kişi yakalandı